top of page
mavi%2520sanat%2520(1)_edited_edited.png
Çocuk ve Genç Grup  • Yaratıcı Drama

  • Tiyatro

  • Yaratıcı Dans

  • Oyunculuk ve Sinema               

Sanat Atölyeleri

 

Çocuk, Genç ve Yetişkin gruplarına özel sanat atölyelerimiz Konak AKM'de on yedi yıldır yürütülmektedir. Alanında uzman sanatçılar, pedagojik formasyonu olan uzmanlar ve drama liderleriyle yürüttüğümüz bu atölyeler Konak'da bulunan Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşmektedir.

Çocuk, Genç ve
Yetişkinlere Özel Gruplar
WhatsApp Image 2023-09-09 at 13.28.30.jpeg

Çocuk ve Genç Atölyeleri 

Konak AKM'de konservatuar yahut güzel sanatlar fakültesinden mezun sanatçılar tarafından eylül - haziran dönemi boyunca yaratıcı drama, tiyatro, yaratıcı dans, tiyatro ve oyunculuk-sinema alanlarında atölyeler açılmaktadır. Hafta sonu çeşitli saatlerde olan bu gruplar için sınırlı sayıda kontenjan açılmıştır. Kayıtlar randevu ile alınmaktadır.  0532 489 9940

Yetişkin Grubu  • Dramatik Yazarlık

  • Yaratıcı Yazarlık

  • Senaryo             

1a.jpeg

Yaratıcı Drama ve Temel Sanat Atölyesi

 | 5-7 yaş ve 8-10 yaş

Eylül - Haziran ayları arasında 

 

Pedagojik formasyon eğitimlerini tamamlamış bir "drama lideri"  olan Bilge Özsarı tarafından yürütülen bu atölyede çocukların kendilerini ifade etme yöntemleri, yaratıcılık becerileri, günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara farklı bakış açısı getirebilmek ve kendilerini keşfetme temelinde çalışmalar yürütmektedir. Çocuklara bilimsel pedagoji ile yaklaşan, öğreten değil uygulayan bir çalışma sistemidir. Resim, tiyatro, masal, maske, dans gibi bir çok sanat dalı çocukların ifade biçimlerini güçlendirmede ve onların kendilerini ifade etmelerinde kullanılmaktadır. Dramada sadece drama lideriyle çalışmaktayız, drama liderliği bu alanda ülkemizde verilen en üst düzey statüdür. Drama liderleri uzun yıllar süren beş kurluk profesyonel bir eğitim alarak, bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kurumlar vasıtasıyla bu ünvana sahip olurlar

Detaylı bilgi için
3a.jpeg

Yaratıcı Dans | 5-7 yaş ve 8-10 yaş

Eylül - Haziran ayları arasında 

 

Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü mezunu olan Pınar Özer tarafından yürütülmektedir. Pınar Özer ayrıca İstanbul Üniversitesi Yarı Zamanlı Bale Bölümü mezunudur. Erasmus değişim programı kapsamında Berlin Sanat Üniversitesi'nde (Universitat der Kunste Berlin) modern dans, çağdaş dans ve dans teorileri alanında çalışmış ve 2016 yılında İngiliz Kraliyet Dans Akademisi (Royal Academy of Dance) uluslararası eğitmenlik sertifikaları almıştır. 

Çocuklara Yaratıcı Dans atölyesi kapsamında lindy hop, latin dansları, hip-hop gibi dünya danslarından bir yelpaze hazırlayarak, onlara eğlendirmenin yanında ve farklı dans kültürlerle tanıştırma ve bakış açılarını zenginleştirme amacı taşımaktadır.

film.jpg

Tiyatro  | 8-10 yaş

Oyunculuk ve Sinema | 11-15 yaş

 

Otuzun üzerinde ödülü bulunan, güzel sanatlar fakültesi mezunu, tiyatro ve sinema  sanatçısı, yönetmen Alper Akdeniz tarafından yürütülen bu atölyelerde, 8-10 yaş tiyatro grubunda çocukların yaşlarına uygun sahnelerden oluşan bir oyun sahnelenmektedir. 11-15 yaş Oyunculuk ve Sinema atölyesinde ise,  doğaçlama ve rol çalışmalarıyla birlikte bu yaş grubunun kendi senaryosunu yazdığı bir kısa film çekilmektedir. Katılımcılara kamera önü oyunculuk ve gerçek bir film seti deneyimi yaşatılmaktadır.

yazarlık_edited.png

Dramatik Yazarlık ve Yaratıcı Yazarlık | Yetişkin

*Online 

 

Kişisel gelişim yahut yazarlık alanında kariyer yapmak isteyenlerle, güzel sanatlar fakültelerinin yazarlık bölümlerine hazırlananlar için oluşturulan bu atölyede, temel yazı türleri üzerine uygulamaya dayalı çalışmalar yapılmaktadır. Öykü, deneme, senaryo ve roman gibi biçimler üzerine gidilen bu atölyede durum, tema, kişi, mekan, çatışma gibi yazı ögeleri üzerine çalışmalar yapılmaktadır.

bottom of page