mavi%2520sanat%2520(1)_edited_edited.png
Çocuk Grubu  • Yaz Atölyeleri

  • Yaratıcı Drama

  • Oyunculuk ve Sinema               

Sanat Atölyeleri

 

Çocuk, Genç ve Yetişkin gruplarına özel sanat atölyelerimiz Konak AKM'de on beş yıldır yürütülmektedir. Alanında uzman sanatçılar, pedagoglar ve drama liderleriyle yürüttüğümüz bu atölyeler Konak'da bulunan Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşmektedir.

Çocuk, Genç ve Yetişkinlere Özel Gruplar
WhatsApp Image 2022-06-12 at 15.10.10.jpeg

Yaz Atölyeleri| 4-6 yaş ve 7-9 yaş ve 10-14 yaş 

Konak AKM'de konservatuar yahut güzel sanatlar fakültesinden mezun hocalar tarafından temmuz ve ağustos ayı boyunca drama, satranç, fotoğraf, kukla ve resim atölyeleriyle yaz atölyeleri açılacaktır. Yaz atölyelerimize katılan çocuklara bu branşların tümü verilecektir.  Çarşamba günleri, gündüz saatlerinde planlanan yaz okulumuza dair erken kayıt dönemi avantajlarından yararlanmak için arayınız.  02324646069

Genç ve Yetişkin Grubu  • Oyunculuk ve Sinema

  • Dramatik Yazarlık

  • Yaratıcı Yazarlık             

drama.jpg

Yaratıcı Drama | 5-7 yaş ve 8-10 yaş

Eylül - Mayıs ayları arasında 

 

Drama Lideri Bilge Özsarı tarafından yürütülen bu atölyelede çocukların kendilerini ifade etme yöntemleri, yaratıcılık becerileri, günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara farklı bakış açısı getirebilmek ve kendilerini keşfetme temelinde çalışmalar yürütmektedir. Çocuklara bilimsel pedagoji ile yaklaşan, öğreten değil uygulayan bir çalışma sistemidir. Resim, tiyatro, kumaş, maske, dans gibi bir çok sanat dalı çocukların ifade biçimlerini güçlendirmede, onların kendilerini ifade etmelerinde kullanılmaktadır. Dramada sadece drama lideriyle çalışmaktayız, drama liderliği bu alanda ülkemizde verilen en üst düzey statüdür. Drama eğitmenlerinin aksine çocuk pedagojisi eğitimi de alan liderler, uzun yıllar süren beş kurluk profesyonel bir eğitim alarak, bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kurumlar vasıtasıyla bu ünvana sahip olurlar

Detaylı bilgi için
film.jpg

Oyunculuk ve Sinema | 11-15 yaş ve 16-18 yaş

 

Otuzun üzerinde ödülü bulunan sinema yönetmenimiz Alper Akdeniz tarafından yürütülen bu atölye, temel oyunculuk eğitiminin yanında sinema çalışmaları yürüterek, katılımcıları çağın sanatı olan filmlere hazırlamakta, kamera önü oyunculuk deneyimi yaşatmaktadır. Atölye sonunda kısa film çekerek gerçek set deneyimi yaşatılmaktadır.

yazarlık_edited.jpg

Dramatik Yazarlık ve Yaratıcı Yazarlık | Yetişkin

*Online seçeneği mevcuttur 

 

Kişisel gelişim yahut yazarlık alanında kariyer yapmak isteyenlerle, güzel sanatlar fakültelerinin yazarlık bölümlerine hazırlananlar için oluşturulan bu atölyede, temel yazı türleri üzerine uygulamaya dayalı çalışmalar yapılmaktadır. Öykü, deneme, senaryo ve roman gibi biçimler üzerine gidilen bu atölyede durum, tema, kişi, mekan, çatışma gibi yazı ögeleri üzerine çalışmalar yapılmaktadır.