mavi%2520sanat%2520(1)_edited_edited.png
Çocuk Grubu  • Bale

  • Yaratıcı Drama

  • Oyunculuk ve Sinema               

Sanat Atölyeleri

 

Çocuk, Genç ve Yetişkin gruplarına özel sanat atölyelerimiz on beş yıldır yürütülmektedir. Alanında uzman sanatçılar, pedagoglar ve drama liderleriyle yürüttüğümüz bu atölyeler Konak'da bulunan Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşmektedir.

Çocuk, Genç ve Yetişkinlere Özel Gruplar
Online Atölyeler
Bale

Bale Atölyeleri | 3-4 yaş ve 5-7 yaş grupları

 

İzmir'in en önemli bale sanatçıları arasında yer alan Pınar Özer tarafından yürütülen bu çalışmalar "klasik bale" içeriğinin yanında modern dansı da kapsamaktadır. Akademik eğitimini tamamlamış bir sanatçı olan Pınar Özer, çocuklarla uzun süredir çalışmalar yapmaktadır.

Genç ve Yetişkin Grubu  • Oyunculuk ve Sinema

  • Dramatik Yazarlık

  • Yaratıcı Yazarlık             

"İletişim Formu"nu
doldurarak bize ulaşabillirsiniz 
drama.jpg

Yaratıcı Drama | 5-7 yaş ve 8-10 yaş

*Online seçeneği mevcuttur 

 

Drama Lideri Bilge Özsarı tarafından yürütülen bu atölyelede çocukların kendilerini ifade etme yöntemleri, yaratıcılık becerileri, günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara farklı bakış açısı getirebilmek ve kendilerini keşfetme temelinde çalışmalar yürütmektedir. Çocuklara bilimsel pedagoji ile yaklaşan, öğreten değil uygulayan bir çalışma sistemidir. Resim, tiyatro, kumaş, maske, dans gibi bir çok sanat dalı çocukların ifade biçimlerini güçlendirmede, onların kendilerini ifade etmelerinde kullanılmaktadır. Dramada sadece drama lideriyle çalışmaktayız, drama liderliği bu alanda ülkemizde verilen en üst düzey statüdür. Drama eğitmenlerinin aksine çocuk pedagojisi eğitimi de alan liderler, uzun yıllar süren beş kurluk profesyonel bir eğitim alarak, bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kurumlar vasıtasıyla bu ünvana sahip olurlar

Detaylı bilgi için
film.jpg

Oyunculuk ve Sinema | 11-15 yaş ve 16-18 yaş

 

Otuzun üzerinde ödülü bulunan sinema yönetmenimiz Alper Akdeniz tarafından yürütülen bu atölye, temel oyunculuk eğitiminin yanında sinema çalışmaları yürüterek, katılımcıları çağın sanatı olan filmlere hazırlamakta, kamera önü oyunculuk deneyimi yaşatmaktadır. Atölye sonunda kısa film çekerek gerçek set deneyimi yaşatılmaktadır.

yazarlık_edited.jpg

Dramatik Yazarlık ve Yaratıcı Yazarlık | Yetişkin

*Online seçeneği mevcuttur 

 

Kişisel gelişim yahut yazarlık alanında kariyer yapmak isteyenlerle, güzel sanatlar fakültelerinin yazarlık bölümlerine hazırlananlar için oluşturulan bu atölyede, temel yazı türleri üzerine uygulamaya dayalı çalışmalar yapılmaktadır. Öykü, deneme, senaryo ve roman gibi biçimler üzerine gidilen bu atölyede durum, tema, kişi, mekan, çatışma gibi yazı ögeleri üzerine çalışmalar yapılmaktadır.